نرم‌افزار مدیریت پروژه- مزایا و کارکردها

نرم‌افزار مدیریت پروژه- مزایا و کارکردها

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد خبر: ۲۸ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۲۰۷۴
برای آشنایی با کارکردها و مزایای یک نرم‌افزار مدیریت پروژه، این مطلب را مشاهده کنید:

نرم‌افزار مدیریت پروژه به آن دسته از ابزار و نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که وظیفه برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، تخصیص منابع و مدیریت پروژه را بر عهده دارند. این نرم‌افزار به مدیران پروژه، ذینفعان و کاربران اجازه می‌دهد تا هزینه‌های خود را کنترل، بودجه را مدیریت کرده و کیفیت مدیریت و مدارک و مستندات در سیستم اتوماسیون اداری را بهبود بخشند. نرم‌افزار مدیریت پروژه همچنین برای همکاری و ارتباط میان اعضای مختلف پروژه نیز استفاده می‌شود.

 

کارکرد نرم‌افزار مدیریت پروژه

اگرچه می‌توان کارکردهای متعددی را برای نرم‌افزار مدیریت پروژه برشمرد و اما شاید این چند مورد را بتوان کارکردهای اولیه نرم‌افزار دانست:

برنامه‌ریزی پروژه: برای تعریف زمان‌بندی پروژه، یک مدیر پروژه می‌تواند از نرم‌افزار برای تعیین وظایف استفاده کند.

مدیریت وظایف: نرم‌افزار مدیریت پروژه امکان ایجاد و تعیین وظایف، بازه زمانی و گزارش‌گیری از وضعیت پروژه را فراهم می‌کند.

اشتراک‌گذاری و همکاری: اشتراک‌گذاری از طریق نرم‌افزار مدیریت پروژه بهره‌وری کار را افزایش می‌دهد و افراد با نقش‌های مختلف می‌توانند به فایل‌های مختلف دسترسی داشته باشند.

زمان‌بندی: تایم لاین پروژه که شامل جلسات مختلف با اعضا، زمان فعالیت‌های پروژه و انجام وظایف می‌شود، یکی از کارکردهای نرم‌افزار مدیریت پروژه است. وضعیت پروژه نیز باید همواره به‌روزرسانی شود و در اختیار مدیران پروژه قرار گیرد.

 

مزایای نرم‌افزار مدیریت پروژه

همان‌گونه که کارکردها متعدد است، مزایای گوناگونی نیز می‌توان برای نرم افزار مدیریت پروژه برشمرد:

مدیریت هزینه‌ها:کنترل هزینه یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از نرم‌افزار مدیریت پروژه است و یک نرم‌افزار خوب مجهز به امکاناتی است که می‌تواند هزینه‌های پروژه را به‌خوبی مدیریت کند.

مدیریت و پیش‌بینی خطرات: آگاهی از خطرات پروژه، پیش‌بینی و بررسی بودجه یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از نرم‌افزار مدیریت پروژه است.

امکان گزارش‌گیری:نرم‌افزار مدیریت پروژه با داشتن قالب‌های مختلف گزارش‌گیری و دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز می‌تواند پروژه را در زمان و مسیر درست هدایت کند.

استفاده و کاربری آسان:نرم‌افزارهای مدیریت پروژه کاربری آسان و سریع دارند که برای استفاده از امکانات آن نیاز به یک آموزش اولیه و کوتاه است و کاربر به راحتی می‌تواند از امکانات آن استفاده کند.

 

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژهمدیریت پروژه


( ۴ )

نظر شما :