آینده پروژه‌های دانشجویی و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه

آینده پروژه‌های دانشجویی و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۶ کد خبر: ۲۷ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۱۷۱۱
استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه چه تحولاتی در فرآیند اجرای پروژه های دانشجویی ایجاد خواهد کرد؟

با وجود تغییرات هر روزه دنیای فناوری، انجام پروژه‌های دانشجویی نیز می‌تواند از طریق نرم‌افزارهای مدیریت پروژه صورت گیرد و همین مسئله کار را آسان‌تر کرده است؛ اما طرح‌ریزی و اجرای یک پروژه دانشجویی همچون پایان‌نامه از طریق نرم‌افزارهای آنلاین مدیریت پروژه به چه شکل خواهد بود و این قبیل ابزارها در هر مرحله چه کمکی به دانشجویان می‌کند؟

ارائه پروپوزال

با استفاده از نرم‌افزار و سامانه‌های آنلاین مدیریت پروژه، دانشجو این امکان را در اختیار دارد که پروپوزال خود را به‌صورت آنلاین ارائه دهد و البته پروپوزال می‌تواند حالت پیش‌نویس داشته باشد تا امکان ادیت و ویرایش آن در آینده نیز وجود داشته باشد. پس از آنکه پروپوزال نهایی شد، یک نسخه برای فرد مرتبط در دانشگاه ارسال می‌شود تا مورد بررسی قرار گیرد. اگر مورد تائید قرار نگرفت مجدداً برای دانشجو ارسال می‌شود و او می‌تواند نظرات کارشناسان را بر روی طرح خود مشاهده کند.

تائید پروپوزال

هرکدام از اعضای دانشگاه می‌توانند فهرستی از پروپوزال‌های منتظر تائید را مشاهده کنند و هر موضوعی که مورد تائید قرار گرفته در سیستم ثبت می‌شود و ایمیل تائید آن نیز برای دانشجو ارسال می‌شود. اگر پروپوزال تائید نشد نیز امکان ثبت نظرات بر روی آن وجود خواهد داشت.

زمان‌بندی تاریخ ارائه

سیستم باید به‌صورت خودکار زمان‌بندی مشخصی را برای ارائه پروژه تعریف نماید؛ که این مسئله با در نظر گرفتن مواردی همچون تاریخ‌های خالی موجود، در دسترس بودن کارکنان و اساتید، زمان کافی برای ارائه هر پروژه و... انجام می‌شود.

گزارش‌گیری

سیستم باید امکان گزارش‌گیری در حوزه‌های زیر را داشته باشد:

  • گزارش از وضعیت پروژه
  • فهرستی از تمام پروژه‌های ثبت شده و وضعیت فعلی آن‌ها:

پروپوزال‌های ثبت شده

پروپوزال‌های تائید شده

پروپوزال‌های رد شده

  • اسناد و مدارک ثبت شده
  • گزارش از وضعیت فردی پروژه
  • گزارش از نتایج پروژه
  • جست‌وجو در پروژه
  • توصیف و شرح پروژه

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژهپروژه دانشجویی


نظر شما :