انتظاراتی که باید از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه ساده داشت

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۹ کد خبر: ۲۲ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۶۴۱
یک نرم افزار مدیریت پروژه ساده که پاسخگوی نیاز کاربران است چه ویژگی ها و امکاناتی باید داشته باشد؟

زمانی که به دنبال استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه هستید، باید پیش  از هر چیز از احتیاجات خود باخبر باشید. دلایل استفاده از نرم‌افزار باید مشخص باشد چراکه در این صورت می‌توانید ویژگی‌های متعدد نرم‌افزارهای مدیریت پروژه را بررسی و شناسایی کنید. انواع مختلفی از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه وجود دارد که برخی از آن‌ها به دلیل پیچیدگی‌های فراوانی که دارند، عملاً نمی‌توانند پاسخگوی نیاز کاربر باشند. اما در ادامه به ویژگی‌هایی که از یک نرم‌افزار مدریت پروژه ساده و کاربردی همچون زرافه می‌تواند انتظار داشت اشاره خواهیم کرد:

مدیریت وظایف

این ویژگی را می‌توان اصلی‌ترین ویژگی یک نرم‌افزار مدیریت پروژه دانست و به شما اجازه می‌دهد تا وظایف را شناسایی کرده و برنامه‌ریزی مشخصی را بر اساس آن تعریف کنید. ویژگی مدیریت وظایف به مدیر اجازه می‌دهد تا ضمن بررسی وظایف، مهلت زمانی را نیز بررسی کند. به همین دلیل ساده‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت پروژه نیز باید به این ویژگی مجهز باشند.

اشتراک اطلاعات و همکاری

هر گروهی نیاز به اشتراک‌گذاری اسناد و اطاعات برای انجام پروژه خود دارد. به همین دلیل نرم‌افزار مدیریت پروژه باید برای کاربران خود امکان بارگذاری، ذخیره و بازنگری در اسناد را فراهم کند. این ویژگی اشتراک‌گذاری در تمام نرم‌افزارهای مدیریت پروژه آنلاین موجود است و مشکلات مربوط به از بین رفتن و گم‌شدن فایل‌ها را برطرف میکند..

پیگیری زمان

پیگیری زمان بسته به نوع پروژه‌ای که قرار است انجام شود می‌تواند یک ویژگی اساسی و کلیدی باشد و یا تنها یک ویژگی اضافی.اگرچه این ویژگی ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسد اما برای مدیر یک پروژه بسیار مفید خواهد بود و او با کمک آن می‌تواند دریابد که هر کدام از اعضای گروه چه مقدار زمان صرف پروژه کرده‌اند و بر اساس آن برنامه‌ریزی و تعیین بودجه کند.

تقویم و فهرست تماس

دسترسی آسان به تقویم اعضای گروه و اطلاعات تماس می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد.برای مثال اگر گروه به فهرست اطلاعات تماس دسترسی داشته باشد می‌تواند در زمان بروز مشکل و یا ابهام به‌سرعت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ویژگی تقویم نیز کاربردی و مفید است چراکه به مدیر پروژه اجازه می‌دهد تا هماهنگی‌های لازم برای برگزاری جلسات را صورت دهند.

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهمدیریت پروژه آنلایننرم افزار آنلاین مدیریت پروژه


نظر شما :