چه زمانی به نرم‌افزار مدیریت پروژه نیاز است؟

۲۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۴ کد خبر: ۱۵ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۵۸۹
اگر در اجرای پروژه با این مشکلات روبرو هستید، پس نرم‌افزار مدیریت پروژه انتخاب مناسبی برای شماست.

تصمیم‌گیری برای اینکه شما و مجموعه‌تان به یک نرم‌افزار مدیریت پروژه نیاز دارید یا خیر ممکن است پیچیده به نظر بیاید، خصوصاً اینکه تاکنون از این قبیل نرم‌افزارها استفاده نکرده باشید. اما معیارها و شاخص‌هایی وجود دارند که می‌تواند به‌وسیله آن‌ها نیاز یک شرکت به نرم‌افزار مدیریت پروژه را سنجید. اگر با هرکدام از مشکلات زیر روبه‌رو هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه همچون زرافه استفاده کنید:

 

سازمان ضعیف

یک شاخص خوب که نشان می‌دهد به نرم‌افزار مدیریت پروژه احتیاج دارید این است که اغلب با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوید که در نتیجه وجود یک سازمان ضعیف رخ داده‌اند. اگر آخرین پروژه‌تان در سازمان به دلیل گم شدن فایل یا فراموش کردن بازه زمانی و... با شکست مواجه شده پس به نرم‌افزار مدیریت پروژه نیاز دارید.

نرم‌افزار مدیریت پروژه کارکردها و امکانات زیادی دارد که به سازماندهی و نظم کاربر کمک می‌کند. این ابزار نه تنها محیطی برای نگهداری تمام اطلاعات مرتبط فراهم می‌کند، بلکه می‌توانید با کمک آن بر تمام مراحل پروژه نظارت کنید و به‌سرعت متوجه مواردی که نیاز به‌دقت و توجه بیشتری دارند شوید.

 

مشکلات ارتباطی

یکی دیگر از مشکلات، ارتباطات ضعیف در میان اعضای مختلف یک پروژه همچون مشتریان، شرکا، فروشندگان و اعضای تیم اجرایی است. نرم‌افزار مدیریت پروژه مسیری را برای این افراد ایجاد می‌کند تا درباره فرآیند اجرا و پیشرفت پروژه، گزارش‌های پروژه و درخواست‌های گوناگون با یکدیگر به بحث نشینند. علاوه بر این می‌توان در هر زمان در میان پیام‌های مبادله شده در گروه جست‌وجو کرد و موضوع مرتبط را پیدا نمود.

 

برنامه‌ریزی نامناسب

یکی دیگر از علائمی که نشان می‌دهد زمان استفاده از نرم‌افزار مدیریت پروژه فرا رسیده این است که مشکلاتی در زمینه برنامه‌ریزی پروژه پدیدار شود. تخمین نادرست زمان‌بندی، مشکلات مربوط به اختصاص بودجه و منابع و... برخی از نمونه‌های مربوط به برنامه‌ریزی نامناسب است و در اینجا نرم‌افزار مدیریت پروژه می‌تواند کمک خوبی را ارائه دهد.

نرم‌افزار مدیریت پروژه مرکز نگهداری اطلاعات تاریخی و گذشته است و کاربر از طریق تحلیل بازه زمانی و بودجه پروژه های پیشین می‌تواند دید و نگرش کلی نسبت به پروژه پیش رو به دست بیاورد. با استفاده از اطلاعات ذخیره شده می‌توان پیش‌بینی بهتر و واقع‌بینانه‌تری برای گروه اجرایی پروژه انجام داد.

 

 

کلید واژه ها: سامانه مدیریت پروژهمدیریت و کنترل پروژه آنلایننرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژه


نظر شما :