شرکت‌های کوچک و نرم‌افزار مدیریت پروژه

۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۹ کد خبر: ۱۴ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۶۱۹
اگر یک شرکت و گروه کوچک دارید و به دنبال یک نرم‌افزار مدیریت پروژه مناسب هستید، متن زیر را بخوانید

 

نرم‌افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه برای هر نوع کسب‌وکاری ضروری هستند، اما انواع این نرم‌افزارها و با ویژگی‌های مختلفی که دارند، برای کسب‌وکارهای مختلف متفاوت هستند. مناسب‌ترین نرم‌افزار به اندازه، بودجه و نیاز هر سازمان بستگی دارد؛ اما آنچه در مورد نرم‌افزار اهمیت دارد ویژگی‌هایی است که باید متناسب با نیاز هر مشتری باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت پروژه که به مورد نیاز شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک هستند معرفی می‌شود:

بنا بر بررسی‌های صورت گرفته، اغلب کاربران و شرکت‌های کوچک مدیریت وظایف، همکاری و برنامه‌ریزی پروژه را نیازها و ویژگی‌های اصلی یک نرم‌افزار مدیریت پروژه دانسته‌اند. این ویژگی‌ها به کاربر اجازه می‌دهد تا وظایف را پیگیری کنند و با افراد مختلف مرتبط با پروژه در ارتباط باشند.

 

مدیریت وظایف

مدیریت وظایف را می‌توان اصلی‌ترین و ضروری‌ترین ویژگی یک نرم‌افزار مدیریت پروژه برای یک کسب‌وکار کوچک دانست. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا فهرست اقدامات را تهیه کرده و وظایف مرتبط با هر فرد یا گروه را پیگیری کنید. این ویژگی بهره‌وری و نظم کارکنان را افزایش می‌دهد؛ اما انتخاب یک ابزار مدیریت وظایف مناسب، به اندازه شرکت و گروه کاری بستگی دارد. اگر یک شرکت و کسب‌وکار کوچک تنها به دنبال مدیریت وظایف ساده است، اغلب نرم‌افزارهای مدیریت پروژه برای آن مناسب خواهد بود.

 

همکاری

همکاری بین افراد ویژگی و کارکردی مهم در نرم‌افزارهای مدیریت پروژه است. این ویژگی برای گروه‌ها و کسب‌وکارهای کوچک می‌تواند امکاناتی نظیر گفت‌وگوهای گروهی، داشبوردهای مجازی، تقویم‌های مشترک و... را ایجاد کند. همکاری میان گروه می‌تواند برای سؤالات سریع و پاسخ‌های فوری مفید باشید و ایمیل در این میان کاربردی نخواهد داشت و می‌تواند برای ارتباطات و مواقعی که فوریت کمتری دارد استفاده شود.

 

برنامه‌ریزی پروژه

برنامه‌ریزی پروژه به معنی فهم و درک وظایف و ارتباط آن‌ها با سایر عوامل مرتبط با پروژه است. این مرحله بخش‌های مختلفی دارد همچون تنظیم بازه زمانی، تخمین بودجه و ابعاد مربوط به آن. برای یک برنامه‌ریزی مؤثر و کارآمد نیاز به تعیین یک ساختار کاری است که منابع را مدیریت کند و یک برنامه‌ریزی مدیریت ریسک داشته باشد. در آخر نیاز است تا برنامه و طرح پروژه را با ذینفعان مختلف به بحث بگذارید. گفتنی است برنامه‌ریزی نادرست در کسب‌وکارهای کوچک عامل اصلی شکست پروژه است و یک نرم‌افزار مدیریت پروژه کارآمد عامل مهمی برای جلوگیری از این شکست محسوب می‌شود.

 

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژهویژگی نرم افزار مدیریت پروژه


نظر شما :