کارکردهای اصلی نرم افزارهای مدیریت پروژه

کارکردهای اصلی نرم افزارهای مدیریت پروژه

۲۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۴ کد خبر: ۱۱ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۱۴۹۷
از کارکردهای یک نرم افزار مدیریت پروژه اطلاع دارید؟ این نرم افزارها چقدر در مدیریت زمان و بودجه به مدیران کمک می کند؟

نرم‌افزار مدیریت پروژه به مدیران اجازه می‌دهد تا هزینه‌ها، وضعیت انجام کار و کیفیت پروژه را مدیریت و کنترل کنند. به طور کلی نرم‌افزار مدیریت پروژه، برای برنامه‌ریزی یک پروژه، تخصیص منابع، مدیریت زمان و همچنین تغییر مدیریت استفاده می‌شود؛ اما کارکردهای اصلی یک نرم‌افزار مدیریت پروژه را می‌توان در موارد زیر دسته‌بندی کرد:

  • برنامه‌ریزی پروژه
  • زمان‌بندی و مدیریت زمان
  • تخصیص منابع
  • ارتباطات و همکاری
  • مستندسازی

 

 

مهم نیست که کسب‌وکار شما کوچک، متوسط و یا بزرگ باشد. نرم‌افزار مدیریت پروژه ابزارهای مدیریتی که برای مدیریت پروژه، وظایف، زمان و منابع به آن نیاز دارید را فراهم می‌کند. این نرم‌افزارها، بالاترین سطح بهره‌وری را برای یک پروژه به همراه خواهند داشت و فرایند اجرای یک پروژه را به بهترین شکل مدیریت می‌کنند.

مزایای استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه فراوان است که نمونه های زیر برخی از آنهاست:

 

همکاری با اعضای پروژه در هر زمان

با استفاده از نرم‌افزار مدیریت پروژه می‌توانید با سایر اعضای گروه در هر زمان درباره موضوعات مختلف پروژه بحث و گفت‌وگو کنید. تمام اعضای گروه همیشه به روز هستند و به همین دلیل می‌توان به سرعت بر سر یک موضوع خاص به جمع‌بندی رسید.

 

پیگیری پروژه

پیگیری مراحل پیشرفت برای کسب موفقیت طولانی مدت یک پروژه هر کسب‌وکاری ضروری است. نرم‌افزارهای مدیریت پروژه نقش مهمی را در رصد مراحل مختلف اجرای یک پروژه ایفا می‌کنند. از طریق این ابزار همچنین می‌توان متوجه شد که کدام وظایف پایان‌یافته و کدام همچنان در حال اجراست و این کار بدون استفاده از کاغذ و یا ارسال ایمیل‌های مختلف انجام می‌شود.

 

ارتباطات داخلی و خارجی

نرم‌افزار مدیریت پروژه کانالی برای ارتباط بین اعضا، اشتراک‌گذاری فایل، به روز رسانی و ... ایجاد می‌کند. بدین ترتیب ارتباط با مشتریان آسان‌تر شده و مدارک مربوط به پروژه را می‌توان مستقیماً به هریک از مشتریان و از طریق این نرم‌افزارها ارسال نمود.

 

بهینه‌سازی منابع

نرم‌افزار مدریت پروژه این اطمینان را ایجاد می‌کند که از بهترین منابع در جهت مناسب پروژه استفاده شده است و مهارت‌های مورد نیاز برای اتمام پروژه نیز به کار گرفته می‌شود.

 

مدیریت بودجه

بودجه یکی از مهم‌ترین عناصر مدیریت در هر پروژه است و آینده هر کسب‌وکار نیز به نحوه مدیریت بودجه بستگی دارد. نرم‌افزار مدیریت پروژه به مدیر کمک می‌کند تا بودجه پروژه را بررسی کرده و آن را بر اساس نیازهای پروژه تطبیق دهد.

 

بهینه‌سازی تصمیم سازی

نرم‌افزار مدیریت پروژه به فرآیندهای تصمیم سازی کمک بسیاری می‌کند چراکه با استفاده از آن، تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار خواهید داشت و بدین ترتیب می‌توان تصمیم درست‌تر و دقیق‌تری اتخاذ کرد.

 

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهمدیریت پروژه آنلاینمزایای نرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار رایگان مدیریت پروژهبرنامه ریزی پروژه


( ۱ )

نظر شما :