انجام پروژه‌های دانشجویی با کمک نرم‌افزارهای مدیریت پروژه

۰۷ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۷ کد خبر: ۱۰ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۶۲۲
نرم‌افزار مدیریت پروژه چگونه می‌تواند به دانشجویان در اجرای پروژه‌های آنها کمک کند؟

نرم‌افزارهای مدیریت پروژه با ویژگی‌های متنوعی که دارند می‌توانند کاربرها و مخاطبین را از گروه‌های مختلف به خود جذب نمایند. یکی از این گروه‌ها دانشجویان هستند که به منظور اجرای پروژه‌های مختلف دانشجویی و از همه مهم‌تر مدیریت زمان خود به استفاده از این نرم‌افزارها روی می‌آورند.

دانشجویان نسبت به سایر کاربران نرم‌افزارهای مدیریت پروژه، به دنبال ویژگی‌هایی متفاوت در نرم‌افزارهای مدیریت پروژه آنلاین هستند. کاهش حداکثری هزینه در اغلب موارد اولویت نخست آن‌هاست و دسترسی به مدیریت فایل‌ ها و ابزاری برای مشارکت و همکاری بین اعضای گروه نیز اولویت‌های بعدی آن‌هاست.

از آنجایی که امکان دورکاری و کار از طریق رایانه‌های شخصی و از هر محل و مکانی در نرم‌افزارهای مدیریت پروژه میسر شده، بنابراین این نرم‌افزارها یک گزینه مناسب برای انجام پروژه دانشجویان محسوب می‌شود؛ اما این نکته را باید در نظر گرفت که امروزه و به دلیل افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند، به دلیل آنکه اغلب نرم‌افزارها و ابزارهای آنلاین مدیریت پروژه از طریق تلفن همراه نیز فعال هستند، بنابراین یک راهکار مناسب برای دانشجویان به حساب می‌آیند. اپلیکیشن‌های تلفن همراه که مربوط به مدیریت پروژه هستند، نیز راهکار مناسبی برای مدیریت و ارتباط با پروژه‌های در حال اجراست.

یکی از ویژگی های نرم افزارهای مدیریت پروژه، به‌روزرسانی از طریق ایمیل است که به کمک آن، آخرین تغییراتی که در پروژه و وظایف اعضای گروه صورت گرفته به اطلاع فرد رسانیده می‌شود. اینکه نرم‌افزار مدیریت پروژه قابلیت جست‌وجوی قوی داشته باشد نیز نکته مهمی برای دانشجویان است که بتوانند موضوعات مدنظر خود را بر اساس تاریخ، پروژه، کاربر و... جست‌وجو کنند.

امکان ارتباط با سایر اعضای گروه حول یک موضوع مشخص و خصوصاً مراحل انجام پروژه و امکان ثبت نظر بر روی فایل و وظایف نیز نکته مهم دیگری است که اکثر نرم‌افزارهای مدیریت پروژه بدان مجهز هستند.

امکانات مربوط به گزارش‌گیری نرم‌افزارهای مدیریت پروژه شاید برای دانشجویان چندان مهم نباشد، چرا که این ویژگی اغلب مناسب شرکت‌هایی است که بر اساس وظایف انجام شده، حق‌الزحمه اعضا را پرداخت می‌کنند. در این میان اما ویژگی مدیریت وظایف اهمیت دارد چراکه با استفاده از آن هر دانشجو می‌تواند با وظایفی که به او محول شده آشنایی کامل یافته و آن را در مدت‌زمان معین شده انجام دهد.

در آخر باید گفت، نرم‌افزارهای مدیریت پروژه به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند نظارت استاد را در تمام مراحل کار خود داشته باشند و بدین ترتیب نظرات و راهنمایی‌های استاد را در هر لحظه بر روی پروژه خود اعمال نمایند.

 

کلید واژه ها: نرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژهنرم افزار مدیریت پروژه رایگان


نظر شما :